SKAITYTOJO LAIŠKAS: Pabradiečiai jau mato mero veiklos rezultatus, o purvą pila praradusi įtaką ir pelningas pajamas kompanija

Jonas KASINSKAS, Pabradės gyventojas

Paprastai politikoje elgiuosi pasyviai, nors aktyviai ją stebiu, tačiau kai kurie veikėjai rajone paskatino griebtis plunksnos. Mane paskatino informacija laikraštyje „Žeimenos krantai“ (2017 m. sausio 21 d., Nr. 6).

Kaip graudu matyti, kaip kai kurios nuo valdžios išvytos partijos negali su tuo susitaikyti (ne tik rajone, bet ir Respublikoje) ir pila purvą ant tų, kuriomis pasitikėjo žmonės. Kalbu apie Darbo partiją, kuri pralaimėjo ne tik Švenčionių rajono, bet ir katastrofiškai Respublikoje rinkimus į Seimą. Daugiamandatėse liko už borto, ir tik du laimėjo vienmandatiniuose rinkimuose. Tai Valentinas Bukauskas ir Petras Čimbaras, atitinkamai Telšių ir Molėtų – Širvintų rinkiminėse apygardose. Man ypač gaila, kad Širvintos iš mūsų atėmė P. Čimbarą. Jis buvo suaugęs su pabradiečiais, nuoširdus, visada dalyvaudavo organizuojamose miesto priemonėse, palaikydavo mus, ir asmeniškai prisimindavo.

Atėjus vadovauti partijai, nepadėjo Darbo partijai ir buvusio Rolando Pakso bendražygio Valentino Mazuronio autoritetas. Matyt, nelabai kas myli perėjūnus. Beje, teko asmeniškai bendrauti su V. Mazuroniu ir dabar seniausiu Seimo nariu Juozu Imbrasu, užsukusiais į Pabradės miesto šventę. Turiu padovanotą kasetę „Visi prieš vieną“ (Vytauto Matulevičiaus filmas apie Prezidento R. Pakso apkaltą).

O buvusia Švenčionių rajono valdžia su darbiečiu Vytautu Vigeliu priešaky pabradiečiai buvo nepatenkinti, teko girdėti iš daugelio žmonių, kad į Pabradės miestą nekreipė dėmesio. Be to, p. V. Vigelio nuotykius visi, kas nebuvo abejingi rajono gyvenimui, gerai žinojo. O kur dar priverstinis valdžios išlaikymas: seniūnų, pavaldžių savivaldybei organizacijų vadovų ir kitų tarnautojų vertimas būti partijos nariais, nesiskaitymas su kitų nuomone…

Jei į Švenčionių rajono tarybą Darbo partija 2015 – 2019 metų kadencijai gavo daugiausia mandatų – 8, tai mero rinkimai buvo pralaimėti, ir tai parodė p. V.Vigelio asmeninius veiklos rezultatus.

Išrinktas jaunas, energingas, manau, nepasiduosiantis korupcijai rajono meras Rimantas Klipčius. Kaip bus ateityje, parodys laikas, bet pabradiečiai jau mato jo veiklos rezultatus. Mes juo tikime. Nežinau visų atliktų ir atliekamų darbų, bet už šalia mano namo esančios Architektų gatvės rekonstrukciją dėkingi visi šio kvartalo gyventojai. Atnaujinta infrastruktūra, išasfaltuota duobėta gatvė ir automobilių stovėjimo aikštelės. O daugumai senjorų į netoli esančias parduotuves „Norfa“ ir „Maxima“ tapo malonu eiti ne važiuojamąja gatvės dalimi, o moderniais ir patogiai paklotais šaligatviais. UAB „Pabradės komunalinis ūkis“ įsigijus spec. traktoriuką, pagerėjo miesto gatvių ir šaligatvių valymas nuo sniego. Pradėta ir Arnionių gatvės rekonstrukcija.

O ką išdarinėja opozicija? Kai kurie išlikę veikėjai neriasi iš kailio pildami purvą ir juodindami merą R. Klipčių. Jų liko ne tiek ir daug, kitiems tai nepakeliui. Liko kompanija politikų – verslininkų, praradusių įtaką ir ankstesnes pelningas pajamas.

Man labai gaila, kad į šį sąrašą patenka buvęs teisėjas K. Ramelis, su kuriuo kaip teismo patarėju teko ne vienerius metus bendrauti. Gal tai sieja su žentu, buvusiu kultūros ministru ir Darbo partijos nariu Š. Biručiu, negavusiu palaikymo rinkimuose į Seimą?

O dėl Vytauto Bulkos – atskira kalba. Aš puikiai prisimenu jo, kaip opozicijos lyderio prieš V. Vigelį, ir jo komandos dalyvavimą Pabradės kultūros centre, susitikime su miesto gyventojais. Kiek buvo liejama purvo ant tuometinio mero. Matyt, negavo reikiamų pinigų savo veiklai. Dabar gi apsivertė ir tapo draugu, o priešu pasirinko merą R. Klipčių, visiems aišku dėl kokių priežasčių. Žmonės tokį žmogų pavadintų „Judu“. O ko vertas politiko V. Bulkos kreipimasis į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją, kai pats yra jos baustas už finansinius reikalus.

Dėl laikraščio „Švenčionių kraštas“ veikėjos Irenos Pauliukevičienės aš nenoriu prasitarti, nes tai, ką apie ją galvoju, gali vėliau tekti aiškintis teisme. Man gaila, kad į šią veiklą įsitraukė ir Algis Jakštas. Nėra žodžių.

Gerbiamas mere, Rimantai Klipčiau, linkiu Jums stiprybės Jūsų nelengvame kelyje.