Ūkio ministerijos akiratyje – Švenčionių rajono investicijos

Vasario 24-ąją, penktadienį, Švenčionių rajone mero Rimanto Klipčiaus kvietimu lankėsi būrys garbių svečių iš sostinės. Ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius, vidaus reikalų viceministras Giedrius Surplys, VšĮ Versli Lietuva vadovė Rūta Pentiokinaitė ir kiti svečiai atvyko ne tik iš arti susipažinti su rajono įmonėmis, bet ir betarpiškai padiskutuoti apie naujų investicijų pritraukimo, verslo kūrimo galimybes bei įsitikinti, kad Vyriausybės paramos sulaukę Švenčionių rajono projektai sklandžiai juda į priekį.
Svečių vizitas prasidėjo Pabradėje, UAB „Intersurgical“ – įmonėje, galinčioje didžiuotis didžiausios pagal darbuotojų skaičių šalies bendrovės titulu. Daugiau nei 2 tūkst. darbuotojų turinčios „Intersurgical“ vadovas Sigitas Žvirblis ne tik supažindino svečius su inovatyvių medicininių kvėpavimo sistemų gamybos procesu, bet ir pasidalijo artimiausiais plėtros planais, tarp kurių – stambaus įmonės logistikos centro statyba.
„Pabradėje iškilsiantis logistikos centras galėjo atsirasti bet kurioje kitoje pasaulio vietoje, tačiau pavyko apginti idėją, kad tinkamiausia vieta šiai investicijai – Pabradės miestas. Turint omenyje, kad šis objektas sugeneruos didelį transporto srautą, buvo gyvybiškai reikalinga iš pagrindų rekonstruoti Arnionių gatvę. Džiaugiamės, kad su mero pagalba ir praėjusios Vyriausybės geranoriškumu šie darbai jau pradėti, ir tikimės jų tęstinumo“, – kalbėjo įmonės vadovas S. Žvirblis.
UAB „Intersurgical“ generalinis direktorius atkreipė dėmesį, kad nuolat auganti įmonė – ne tik Pabradės, Švenčionių bei Švenčionėlių miestų, bet ir Vilniaus ar Molėtų rajono darbdavė, pastaruoju metu priimanti į darbą ir vis daugiau ignaliniečių. Todėl, pasak jo, labai svarbu užtikrinti sąlygas šiems žmonėms atvykti į darbą greičiausiu ir patogiausiu būdu – traukiniu. Švenčionių rajono žmones, sudarančius absoliučią daugumą darbuotojų, įmonė paveža samdomais autobusais.
„Ši įmonė – ne tik mūsų rajono, bet ir visos Lietuvos verslo flagmanas, besirengiantis stambiai plėtrai, kuri mums atneš ir naujų darbo vietų, ir papildomų biudžeto pajamų, o tai reiškia – tiesioginės naudos visiems gyventojams. Esame pasirašę UAB „Intersurgical“ ir savivaldybės investicijų sutartį, vykdome abipusius įsipareigojimus ir nesirengiame sustoti. Tikimės ir toliau iškilti matomi bei Jūsų remiami“, – į ministrą M.Sinkevičių kreipėsi meras R. Klipčius.
Rajono vadovas pažymėjo, kad plačiai aptarinėta pietryčių Lietuvos regiono rėmimo programa veikiausiai ir būtų likusi tik popierinė, tačiau savivaldybei pavyko patraukti Vyriausybės dėmesį ir gauti tikslinį finansavimą Pabradės Arnionių gatvės rekonstrukcijai bei Pašaminės gatvės statybai Švenčionėlių plyno lauko teritorijoje. Abu šie objektai, anot mero, itin svarbūs kuriant palankias sąlygas investicijoms.
„Pastaruoju metu girdime nemažai kritikos, nukreiptos į pramonės parkų ar laisvųjų ekonominių zonų teritorijas. Akivaizdu, kad joks verslas neateis į apleistą lauką, tikėtis proveržio neverta ir savivaldybei pačiai neieškant investuotojų. Mes ėmėmės kurti Švenčionėlių plyno lauko infrastruktūrą, jau turime pirmą kregždę – siuvimo įmonę UAB „Alviva“ su nauju gamybiniu pastatu. Tikiu, kad Ūkio ministerijai matant mūsų norą ir entuziazmą, atsiras galimybių ir toliau prisidėti prie infrastruktūros plėtros. Artimiausiuose planuose – būtinųjų komunikacijų, vandentiekio ir nuotekų tinklų įrengimas“, – kalbėjo meras.
Rajono vadovo ambicijos – ne tik pilnavertis 20 ha ploto Švenčionėlių pramoninės teritorijos suformavimas ir įveiklinimas, bet ir kadaise uždarytos bei apleistos profesinės mokyklos pastato atgaivinimas. „Švenčionių savivaldybė siūlo Ūkio ministerijai kartu įgyvendinti pilotinį projektą ir įvykdyti šio pastato konversiją pritaikant jį ekonominei veiklai. Nuolat bendraujame su potencialiais investuotojais, o ministerijai rengiantis tokios priemonės įgyvendinimui stovime pirmojoje eilėje, nes tikimės per artimiausius pora metų realizuoti šį norą“, – sakė meras.
Kartu su ūkio ministru ir vidaus reikalų viceministru taip pat aptarti Švenčionių rajono savivaldybėje įgyvendinami kryptingi regioninės plėtros projektai, svečiams pristatyta, kokias palankias sąlygas investuotojams gali pasiūlyti savivaldybė, taip pat diskutuota, kaip padidinti ekonominį Švenčionių rajono potencialą. Dėl to, savivaldybės akimis, itin pasitarnautų Labanoro ir Kaltanėnų seniūnijų, kaip kurortinių teritorijų, įteisinimas bei tarptautinio pasienio kontrolės punkto su Baltarusija atidarymas.
„Šiandien Švenčionių rajonas, turėdamas net tris išėjimus į rytus, bet nei vieno tarptautinio pasienio punkto, pralaimi konkurencinę kovą“, – konstatavo meras.
Vizitą vainikavo oficialus UAB „Alviva“ gamybinio pastato atidarymas. Simbolinę veiklos pradžią pažymėjo įmonės vadovas, meras bei ūkio ministras, kartu perkirpę atidarymo juostelę.
„Labai džiugu atvažiuoti į vietas, kur kuriamos darbo vietos, kur kažkas atsidaro. Manau, kad turime panaudoti tai kaip gerąjį pavyzdį, o tokios iniciatyvos turi būti skatinamos, remiamos valstybės“, – kalbėjo visus pasveikinęs ministras M. Sinkevičius.
„V. Aleksandrovičius jau 13 metų plėtoja verslą mūsų rajone. Šis žmogus ne tik sukūrė darbo vietas dviem šimtams darbuotojų, bet ir pagerino jų darbo sąlygas, sudarė prielaidas efektyvesnei įmonės veiklai bei nepabūgo būti pirmuoju, įžengusiu į plyną lauką. Ačiū Jums, kad prisidedate prie mūsų krašto gerovės ir padedate gerinti jo įvaizdį“, – gerų žodžių UAB „Alviva“ vadovui negailėjo meras.
Malonu pasidžiaugti, kad perkirpta juostelė tikrai nereiškia statybos darbų pabaigos. Siekdama užtikrinti darbuotojų saugumą, savivaldybė artimiausiu metu Švenčionių rajono kelių priežiūros ir plėtros programos lėšomis link naujosios siuvyklos nuties pėsčiųjų taką ir įrengs saugią pėsčiųjų perėją. Bus tęsiami ir Pašaminės gatvės asfaltavimo darbai, įrengiamos nuovažos.

Švenčionių rajono savivaldybės informacija ir nuotraukos.