Švenčionių rajone su pirmu oficialiu vizitu lankėsi Baltarusijos Respublikos ambasadorius Lietuvoje

Susitikimo dalyviai (iš kairės): Švenčionių rajono savivaldybės administracijos Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėja Vaida Babrauskienė, Socialinės paramos skyriaus vedėja Eglė Jakštaitė-Rouda, UAB „Seliksa consulting“ vadovas Jurijus Semaška, Baltarusijos Respublikos ambasadoriaus patarėja Irina Zubko, Baltarusijos Respublikos ambasadorius Aleksandr Korol, Švenčionių rajono savivaldybės meras Rimantas Klipčius, mero pavaduotoja Violeta Čepukova, tarybos narė Jolanta Jurkuvėnienė, tarybos narys Rimas Klipčius, savivaldybės administracijos direktorius Andrius Šarėjus, tarybos narys Kęstutis Savickas, mero patarėjas Edvard Jedinskij, Vietinio ūkio skyriaus vedėjas Juozas Urbanavičius.


… Planuojama, kad ir toliau vyks intensyvus abipus darbas!

Gruodžio 10 d. Švenčionių rajono savivaldybėje lankėsi Baltarusijos Respublikos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvoje Aleksandr Korol. Tai buvo pirmas oficialus ambasadoriaus vizitas Švenčionių rajono savivaldybėje. Vizito metu ambasadorius susitiko su Švenčionių rajono savivaldybės meru Rimantu Klipčiumi, mero pavaduotoja Violeta Čepukova, administracijos direktoriumi Andriumi Šarėjumi, tarybos nariais Rimu Klipčiumi, Kęstučiu Savicku, Jolanta Jurkuvėniene, savivaldybės skyrių vedėjais ir specialistais.

Baltarusijos Respublika yra ne tik vienas arčiausiu kaimynų, bet ir strateginis partneris. Abi šalis jungia ilgus šimtmečius menanti istorija, ekonominiai, kultūriniai ryšiai bei šiuo metu vykstantis projektas su Pastovio, Gluboko ir Astraveco rajonais. Tuo galima buvo įsitikinti ir susitikimo metu. Aptariant galimas bendradarbiavimo galimybes ekonomikos ir verslo srityse susitikimo dalyviai iškėlė esminę problemą su kuria susiduria visi vykstantys į Baltarusijos Respubliką, t.y. vizos. Rajone, kurio reikšmingą dalį gyventojų sudaro Baltarusijos Respublikos piliečiai arba giminystės ryšius Baltarusijos Respublikoje turintys asmenys, susiduria su vizų išdavimo arba sienos kirtimo problemomis, kurios apsunkina abiejų šalių bendradarbiavimą. Susitikimo metu Švenčionių rajono meras Rimantas Klipčius pabrėžė kokią naudą turėtu abi šalys, tame tarpe ir pasienio rajonai, jei pavyktu pasiekti susitarymą dėl tarptautinio pasienio kontrolės punkto įrengimą Švenčionių rajone. Meras pabrėžė, kad jau kelis metus vyksta intensyvus susirašinėjimas tarp dviejų šalių atsakingų institucijų siekiant išspręsti šį klausimą. Savo argumentus pagrindė įspūdingais skaičiais. Vien 2017 m. Papelekio PKP asmenų judėjimas per Lietuvos Respublikos – Baltarusijos Respublikos sieną didėjo 46 proc., transporto priemonių per tą patį laikotarpį padidėjo 53 proc. Per Adutiškio PKP asmenų judėjimas per Lietuvos Respublikos- Baltarusijos Respublikos sieną didėjo 74 proc., transporto priemonių per tą patį laikotarpį padidėjo 76 proc. Yra stebima stabili didėjimo dinamika, lyginant su kaimyniniu Ignalinos rajonu. Ambasadorius Aleksandr Korol prisipažino žinantis susidariusią situaciją ir patikino, kad Baltarusijos Respublikos atitinkamos institucijos dirba ties šiuo klausimu, nes abi šalys yra suinteresuotos tarptautinio pasienio punkto įrengimu.

Taip pat susitikimo metu buvo trumpai pristatytas Švenčionių rajonas, jo ekonominis potencialas, aplankytos kelios rajone veikiančios įmonės: UAB „ ALVIVA“, kuriame siuvama ir tiekiama originalūs darbo rūbai bei „Intersurgical“, didžiausia Lietuvoje užsienio kapitalo įmonė, siūlanti plataus medicininių gaminių asortimentą, skirto kvėpavimo takams.

Planuojama, kad tai nebuvo paskutinis ambasadoriaus Aleksandr Korol apsilankymas Švenčionių rajone, artimiausiu metu jis žada atvykti sausio mėnesi. Planuojama, kad ir toliau vyks intensyvus darbas siekiant rajone atidaryti tarptautinį pasienio kontrolės punktą.

 Švenčionių rajono savivaldybės informacija ir nuotraukos.