Keleri metai be valdžios lėmė visišką buvusio elito sveiko proto praradimą

20 metų rajoną valdžiusios Darbo ir Valstiečių žaliųjų partijos su Vytautu Vigeliu, Vytautu Bulka ir Vida Rasteniene priešakyje, netekusios valdžios, negali susitaikyti su pralaimėjimu. Esą jiems neteikiama informacija, todėl grupė tarybos narių: V Bulka, V. Rastenienė, Vaclavas Gabrinovičius, Romualdas Pauliukevičius ir amžinas kovotojas su vėjo malūnais Kęstutis Trapikas, prie kurių prisijungė V.Vigelio ir V.Bulkos purvo ir melo skleidėja Irena Pauliukevičienė, – nutarė imituoti darbą, patys pavažinėjo po rajoną. Jų apsilankymai Švenčionyse, Pabradėje ir Švenčionėliuose su iškraipytais faktais aprašyti „ŠK“ laikraštyje.

Apsilankymas Švenčionėlių socialinių paslaugų centre
Pirmiausia tarybos nariai pageidavo, kad direktorius Miroslavas Lazdinis parodytų dušus. Gal būt, V. Bulka galvojo, kad tie dušai taip pat nereikalingi, kaip kadaise buvo prie V.Vigelio įrengti savivaldybėje kartu su pokylių sale ir baru bei tarnavę tik puotoms rengti. Skirtingai nei anuomet, Švenčionėlių socialinių paslaugų centre dušai tarnauja tikrai tik žmonėms, kurie neturi sąlygų nusiprausti savo būstuose.

Dušo lankytojai pasipiktinę straipsniu „Švenčionių krašte“, kad dušais giriamasi, o prausiasi labai mažai žmonių. Dušai reikalingi, moterys norėtų, kad jie veiktų kas savaitę. Lankytojos pasakojo, kad kai nebuvo dušų – važinėjo praustis į Ignaliną. Kol kas gal ir nėra labai daug lankytojų, bet tie, kurie ateina vieną kartą, lankosi ir toliau. Pvz., vasario 7 dieną išsiprausė 18 moterų, o tai labai nemažai per 4 valandas. Dušais patenkintos ir socialiai remtinos šeimos, kurioms paslaugos teikiamos nemokamai.

Apsilankymas komunalinėje įmonėje „Švenčionių švara“
Cinizmo viršūnė V Bulkai ir V. Rastenienei vykti į šią įmonę – esą nori padėti spręsti problemas. Juk jie šią įmonę per visus valdymo metus buvo privedę prie bankroto bei palikę ne tik 1,5 milijono skolų naujai valdžiai bet ir įsiskolinimą žmonėms (2-5 mėn. neišmokėtų atliginimų). Taip pat pabaigai dar įtaisė 2 auksines dovanas: nurašytą barstytuvą ir Strūnoje už 600 tūkst. nupirktą katilą, kurį galima kūrenti tik pačiomis brangiausiomis granulėmis. Vien granulėms per metus reikia 20 tūkst. eurų.

Kur buvo V Bulka, V. Rastenienė ir V. Gabrinovičius, kai buvo įsigytas šis „auksinis“ katilas Strūnoje, kuris apšildo tik radiatorius, o karštą vandenį žmonės turi šildyti elektra.

Prie V.Vigelio niekam nebuvo teikiama jokia informacija
Rajoną valdant V.Vigeliui ir administracijos direktorei V.Rastenienei opozicijoje esantiems tarybos nariams nebuvo teikiama jokia informacija, ypač susijusi su savivaldybės lėšomis. Tarybos nariai teikdavo paklausimus, į kuriuos atsakymų negaudavo. Skyrių vadovai bijodavo net bendrauti, nes iškarto būtų atleisti iš darbų.

Už tuometinės informacijos suteikimą dėkingi V. Bulkai ir K.Trapikui
Dabartinis meras ir valdančioji koalicija dėkinga tik dviem žmonėms – V. Bulkai ir K.Trapikui – kurie suteikė vertingos informacijos tiek visuomenei, tiek opozicijai. Bulkai, kuris su kiekvienu jo organizuotu mero vertimu atskleisdavo visai šaliai informaciją (kurią, jo teigimu, jis gaudavo iš savo pusseserės V.Rastenienės) apie rajone klestinčią korupciją ir švaistomas biudžetines milijonines lėšas. Taip pat dėkingi K. Trapikui už informaciją apie administracijos direktorės V. Rastenienės avansu pervestus 1 mln. 112 tūkst. litų UAB „Kašgarija“ – šios informacijos dėka V. Rastenienei Specialiųjų tyrimų tarnyba iškėlė baudžiamąją bylą. K.Trapiko informacijos dėka buvo atskleistas ir žymusis V.Vigelio skrydis į Paryžių, kurio tada taip ir nepasekė, nes buvo girtas išlaipintas iš lėktuvo Varšuvoje.

Pasiūlymas apsivalyti nuo savų „pridarytų“ darbų
Vietoj neprasmingų lakstymų pradžiai siūlome grąžinti į savivaldybės biudžetą UAB „Kašgarijai“ pervestą milijoną. Ne pro šalį būtų tose „auksinėse“ savivaldybės dušuose, kartu su vėl į V.Bulką po tiek metų pagaliau atsigręžusia I. Pauliukevičiene, išsimaudyti ir išplauti visas nuodėmes šiai keistai kompanijai, iš valdančiųjų tapusiai opozicija.

Tarybos narių informacija. „Žeimenos krantų“ archyvo ir 2018 m. nuotraukos.